Škola pro zrakově postižené a vady řeči se dočkala nové přístavby - FOTKY

04.09.2022 17:25

ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči Plzeň má díky kontejnerové přístavbě a také střešní nástavbě větší kapacitu pro žáky. Rozsáhlá rekonstrukce vyšla na téměř 35 milionů korun.

přístavba školy_Plzeňský kraj (3)
přístavba školy_Plzeňský kraj (3)přístavba školy_Plzeňský kraj (2)přístavba školy_Plzeňský kraj (1)přístavba školy_Plzeňský kraj (4)přístavba školy_Plzeňský kraj (5)přístavba školy_Plzeňský kraj (6)

„Škola sídlí v areálu Lazaretní ulice od roku 1993 a nebyly zde prováděny zásadnější opravy. Mezitím došlo na základě legislativy k navýšení počtu žáků ve třídách z 10 na 14 a samozřejmě k celkovému zvýšení počtu žáků ve škole. Navíc byla v roce 2012 škola spojena se Speciální mateřskou školou pro děti s vadami řeči. Prostory už byly dlouhodobě nevyhovující jak pro pedagogy, tak pro žáky,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc. 

Kontejnerová přístavba nabízí zázemí pro výuku speciálně pedagogických předmětů. V Mateřské škole pro zrakově postižené jsou 4 třídy pro zhruba 40 zrakově postižených dětí a dětí s kombinovanými vadami, zázemí pro psychologa, tyflopedický kabinet a moderní zázemí pro učitelky mateřské školy.

Střešní nástavba Mateřské školy a zázemí v areálu Základní školy a Mateřské školy, Lazaretní 25, Plzeň vyšla celkem na 18,77 mil. Kč. Stavba byla realizována od září 2021 do srpna 2022. Rozšíření kapacity Mateřské školy pro zrakově postižené a vady řeči – kontejnerovou přístavbou vyšlo celkem na 15,45 mil. Kč. Realizace projektu probíhala od března do července 2022.

Zařízení, jakým je ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči, Lazaretní 25, Plzeň, je v celé ČR pouze 5 s takovým zaměřením. Kapacitu tato škola má zhruba 120 žáků, o které pečuje 115 zaměstnanců. Sídlí celkem ve třech areálech, péčí o hendikepované děti pokrývá škola Plzeňský kraj i Karlovarský kraj. 

foto PK

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT