02.06.2025 13:10
02.06.2025 10:22
Řidiči, pozor! Silnice z Rokycan na Ejpovice je neprůjezdná
02.06.2025 9:28
Hudba, koně, zábava a dobrý skutek! Přijďte podpořit Středisko Víteček
Slovany chtějí pokračovat v opravách svého vnitrobloku
Městský obvod 2 Slovany usiluje o získání podpory od Ministerstva pro místní rozvoj, aby mohl zrekonstruovat vnitroblok nám. Generála Píky – Lužická – Jablonského – Habrmannova.

V letošním roce by Městský obvod Plzeň 2 chtěl navázat na první etapu úpravy a pokračovat v rekonstrukci vnitrobloku nám. Generála Píky – Lužická – Jablonského – Habrmannova.
O finanční podporu požádá Ministerstvo pro místní rozvoj.
Druhá plánovaná etapa úprav zahrnuje rozšíření romunikace v obou směrech provozu, osazení nových pouličních světel, zvýšení počtu parkovacích míst a regenerace stávajících ploch zeleně včetně nově výsadby. Na tento projekt už je dokonce vydáno i stavební povolení.
Vnitroblok si rekonstrukci podle ÚMO 2 zaslouží, neboť je již zastaralý a i značně zdevastovaný.
„Předpokládané rozpočtové stavební náklady vč. DPH jsou ve výši 8 143 tisíc korun. Dotace může dosáhnout maximální výše 4 milionů korun, zbylé finanční prostředky budou kryty rozpočtem obvodu,“ vypočítává.