20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Správci městských lesů upozorňují na nebezpečí ohrožení života při vstupu do lesa
Pod tíhou sněhu v lesích praskají větve i celé stromy. Magistrát města Plzně ve spolupráci se správci městských lesů na toto nebezpečí upozorňuje a varuje občany: "Nechoďte do lesů!"
Procházka v lese může být v těchto dnech nebezpečná. Pod tíhou sněhu praskají větve stromů i celé stromy a lidem hrozí nebezpečí úrazu nebo dokonce smrti.
Správci městských lesů na toto nebezpečí upozorňují a varují že pod těžkou, sněhovou pokrývkou začínají v městských lesích praskat a padat větve a koruny stromů. V některých případech jsou to i celé stromy.
"V nižších polohách je velká vrstva sněhu zadržena v korunách stromů. Navíc po včerejším oteplení a dešti vytvořila v lesních porostech nepřiměřenou zátěž a té stromy nejsou přizpůsobené," vysvětlil Richard Havelka, vedoucí úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství správy veřejného statku s tím, že za současné situace znamená pohyb v lese i po lesních cestách ohrožení zdraví i života osob. "Žádáme občany, aby v tomto období ve vlastním zájmu návštěvu lesa odložili," vyzývá Havelka.