30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Stopy člověka v přírodě odhalí plzeňská ZOO
Plzeňská Zoologická a botanická zahrada začíná realizovat projekt Stopy člověka v přírodě. Jedná se o nové dva expoziční celky, které by měly v plzeňské ZOO vyrůst do příštího podzimu.

Do podzimu roku 2014 by se měla plzeňská ZOO dočkat dvou zbrusu nových expozičních celků, kterými budou Amazonie – ohrožené deštné pralesy s pavilonem pro drápkaté opičky a Středomoří se skleníkem pro zdejší želvy.
Plzeňská ZOO tak intenzivně i nadále pokračuje ve svém rozšiřování, přičemž nový projekt se právě nyní začíná realizovat. Realizace I. etapy zajímavého expozičně edukativního projektu Stopy člověka v přírodě začala předáním staveniště hlavnímu zhotoviteli díla, který vzešel z výběrového řízení.
Investorem akce je statutární město Plzeň. Rozhodující část potřebných finančních prostředků poskytne Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad.
"Jak řekl ředitel dodavatelské firmy Swietelski – oblast Plzeň-jih Ing. Petr Píža, do konce roku se počítá spíše s přípravnými pracemi, aby se od počátku nového roku mohla stavba rozjet naplno," uvedl František Hykeš z plzeňské ZOO.