QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY
31.12.2025 11:11
Novela zákona zavedla ochranná pásma kolem citlivých míst a právě v Plzni a dalších částech kraje se výrazně dotýkají tradičních míst oslav. Kde si dát pozor? Čtěte v článku.
31.12.2025 9:42
30.12.2025 12:36
Strážníci dostanou defibrilátory za 150 tisíc korun
11.03.2011 8:55
Městští strážníci v Plzni budou na návrh Rady města vozit v některých služebních vozech defibrilátory. Ty budou městskou kasu stát 150 000 korun.
Rada města Plzně navrhla na svém zasedání, aby město zakoupilo pro městské strážníky tři defibrilátory za 150 000 korun. Chce se tak připojit k projektu Bezpečné město v rámci projektu Pomáháme společně.
Pokud Zastupitelstvo města Plzně schválí nákup tří mobilních defibrilátorů za 150 tisíc korun, připojí se město Plzeň k ostatním městům v projektu „Pomáháme společně“, který je zaměřen na poskytnutí neodkladné první pomoci a resuscitace s následnou včasnou defibrilací pomocí aktivního použití automatizovaného externího defibrilátoru.
Defibrilátory zakoupené v rámci plzeňského projektu „Bezpečné město“ budou předány do užívání Městské policii Plzeň. Ta je umístí do svých služebních vozů.
Defibrilace je léčebný úkon, kterým se zruší fibrilace komor. Spočívá v použití elektrického výboje, který na čas „vymaže“ veškerou chaotickou srdeční činnost a umožní nástup pravidelnějšího rytmu. Jde o výkon zachraňující život, neboť fibrilace komor bez léčby vede rychle k smrti.
SDÍLEJTE ČLÁNEK