31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 20:06
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
31.05.2025 8:40 31.05.2025 11:53
Plzeňští strážníci měli rušný víkend. Hned několik opilců museli odvézt na záchytku. Jedním z opilců byla také 55letá žena, k níž museli strážníci na plzeňské náměstí.
Potýkat se s opilci patří mezi denní chléb městských policistů. Ani uplynulý víkend nebyl výjimkou. Hned několik opilců, mezi nimiž byla i žena, skončilo v rukou strážníků.
"Za uplynulý víkend bylo několik osob ´pouze´ převezeno na protialkoholní záchytnou stanici. mezi ně patřila například 55tiletá žena, která v pátek po poledni seděla na lavičce na náměstí Republiky a vulgárně pokřikovala na kolemjdoucí," popsala Dana Krausová z MP Plzeň.
Dalším byl 21letý Slovák, který na sebe upozornil hrubým chováním v noci z pátku na sobotu v Sadové ulici. Nejdříve ale ještě s jedním mužem obtěžoval nemístnými poznámkami ženu a muže sedící v autě a chtěli po nich peníze. "Když se na místo dostavily hlídky MP, začal mladík strážníky urážet, vyhrožovat jim, byl agresivní a vulgární a nedal se nijak uklidnit. Z jeho dechu byl cítit alkohol a toto podezření potvrdila následná dechová zkouška, kdy bylo naměřeno 2,22 promile alkoholu," uvedla Krausová.
V noci ze soboty na neděli byli strážníci upozorněni na muže, který zničil telefonní budku. "Podle svědka se prý tento muž opřel o skleněnou výplň telefonní budky, sklo prasklo a pořezalo jej. Podezřelý muž se však tomuto nařčení bránil – tržné rány na kloubech prstů a předloktí pravé ruky mu prý způsobili taxikáři, kteří jej napadli," popisuje Krausová s tím, že ošetření, které muži strážníci nabídli, odmítl. "Dechovou zkoušku však již podstoupil a při ní mu bylo naměřeno 1,77 promile alkoholu." Muž skončil v rukou strážců zákona.