07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Strážníci převáželi opilce i zvířata
Celkem šest psů a jednu kočku museli v pondělí 8. listopadu do útulků převézt plzeňští městští strážníci. Pomohli ale také z ulic Plzně dostat na záchytku dva silně opilé muže.
Pondělí 8. listopadu měli Městští policisté v Plzni pořádně rušné. Odchytli celkem šest zatoulaných psů, které převezli do útulku. V dobrých rukou skončila i odchycená kočka a na záchytce dva opilci.
"V Útulku pro opuštěné, ztracené a týrané psy skončilo v pondělí pět ze šesti psů nejrůznějších ras," potvrdila mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová s tím, že v odchytovém voze skončila i jedna kočka, kterou strážníci odvezli do Spolku kočka mezi lidmi.
"Strážníky ale zaměstnali i dva opilci, kteří nekontrolovali své chování. Prvního objevili v Zámečnické ulici. Podnapilý mladík vstupoval do vozovky a padal na zem," popsala stav muže Pužmanová a pokračovala: "Druhého muže, 35letého Ukrajince, převáželi strážníci na záchytku z areálu Fakultní nemocnice v Plzni - Lochotíně, kde ho objevila ostraha při pravidelné obchůzce. Odmítal opustit prostor stavby. Po příjezdu hlídky na místo seděli u vchodu do mobilní buňky a vedle něj ležela prázdná láhev od alkoholu."