03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Telecký chce omluvu po Pospíšilovi, prý lže
Bývalý předseda Akademického senátu fakulty na plzeňských právech Daniel Telecký chce od Jiřího Pospíšila omluvu za uvedení jména v páteční zprávě. Prý nemůže být označen za jednoho z viníků kauzy.

Jiří Pospíšil uveřejnil v pátel minulého týdne zprávu, kde uvedl čtyři jména viníků kauzy na právech v Plzni. Jedním z nich je i Daniel Telecký. Ten se brání a chce po Pospíšilovi omluvu. Telecký uvedl, že už napsal rektorovi email, kde doložil, proč se nemohl dopustit činností, z nichž je obviněn. Kromě veřejné omluvy žádá i vyjmutí svého jména ze správy. Není spokojen hlavně s obviněním v programu celoživotního vzdělávání. "Těžko jsem mohl garantovat tříletý kurz, který skončil testem. Kurz, jehož jsem garantem, byl akreditován v listopadu 2008, a začal v roce 2009. Ukončen tedy bude až za rok," řekl médiím Telecký. Rektor ZČU Josef Průša slíbil, že informace ještě prověří a po shromáždění všech faktů informuje Teleckého. Také přiznal, že Pospíšilova zpráva byla trochu striktní tak ji upravil.
Jiří Pospíšil se k obvinění ze lži nevyjádřil. Uvedl jen, že se snaží před volbami vyhýbat i tiskovkám fakulty, aby nebyl nařčen z politické propagandy. Také se nechal slyšet, že za upravenou zprávu rektorem průšou neručí.