V centru města vznikla adaptační skupina pro předškoláky z Ukrajiny

26.03.2022 16:50

Kromě finanční a materiální pomoci otevřel ve svém středu třetí městský obvod adaptační skupinu pro děti v předškolním věku. Až 20 dětí tak bude v kolektivu stejně starých kamarádů.

IMG_20220323_090732

Jednou z dalších klíčových záležitostí pomoci ukrajinským válečným uprchlíkům je nyní zajištění kapacit v takzvaných adaptačních skupinách pro děti z Ukrajiny. "Tyto skupiny mimo jiné vznikají tak, aby nebyly vyčerpávány kapacity ve stávajících mateřských školách. Ve spolupráci se 49. MŠ v Puškinově ulici jsme urychleně zařídili uvolněné prostory v naší budově na rohu Husovy a Klatovské třídy, kde vznikla třída pro 20 dětí, kde si budou zvykat na nové prostředí," informoval Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Adaptační skupina bude v provozu zatím do června a v současné době probíhají jednání na úrovni Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, jak zajistit tyto skupiny a dále tak, aby byly minimalizovány dopady do kapacit běžných mateřských škol. Městský obvod zajistil vybavení místnosti věcmi důležitými pro fungování dětí ve skupině -prostěradly, povlečením, záclonami, ručníky, hygienickými potřebami či sedacími vaky. Rodiče českých dětí věnovali hračky a různé praktické věci jako například pastelky.

Foto: UMO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima