08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
V noci na středu 15. srpna musely hned čtyři jednotky hasičů k požáru domu, kde přebývají bezdomovci. Z hořícího bytu v domě u autobusového nádraží stihli bezdomovci utéci, postrádali ale jednoho člověka.
K požáru domu proti Centrálnímu autobusovému nádraží v Plzni vyjížděli hasiči v noci na středu 15. srpna. Hořelo tady v jednom z bytů, kde přebývají bezdomovci.Ti stihli před ohněm utéct.
Hned 4 jednotky hasičů musely k požáru jednoho z bytů v domě proti CAN vyjet těsně po 4. hodině ranní v noci na středu. "Celkem čtyři jednotky vyjížděly do Skvrňanské ulice k požáru čtyřpodlažního domu, který obývají lidé bez domova. Tři osoby před plameny utekly," sdělila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Jeden člověk ale přeci jen chyběl. "Průzkumné skupiny nikoho ani po opakovaném prohledání objektu nenalezly," doplnila mluvčí.
Vyšetřovatelé v budově plné odpadků nalezli několik ohnisek. "Prozatím však příčinu vzniku požáru vyšetřovatelé jednoznačně neurčili. Škody předběžně vyčíslili na 250 tisíc," upřesnila ještě Jakoubková s tím, že uchráněné hodnoty odhadují na 5 milionů korun.
Zasahující jednotky
HZS Plzeň-Košutka
HZS Plzeň-Slovany
HZS Plzeň-Střed
JSDH Skvrňany
foto: HZS