20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
V okrese Plzeň-město je aktuálně skoro 500 lidí s pozitivním testem na koronavirus
Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje aktualizovala 28. září aktuální údaje s počty nakažených osob, uzdravených i zemřelých na koronavirus.
Už opět dochází k dalším a dalším opatřením, která mají zabránit šíření koronaviru. Omezila se otevírací doba barů a restaurací. Uzavřely se vysoké školy v Plzni. Musíme nosit roušky ve vnitřích prostorech i v dopravních prostředcích. Jaká budou další omezení?
Dle posledních slov ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude ve středu vláda zasedat a jednat o dalším omezení. S největší pravděpodobností bude zaveden nouzový stav, omezí se volnočasové aktivity a střední školy přejdou na distanční výuku.
Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje 28. září aktualizovala údaje. Z nich vychází, že v okrese Plzeň-město je aktuálně 494 osob s pozitivním testem, další nejzasaženější kraj je Plzeň-jih s 336 osobami s pozitivním testem na SARS-CoV-2 .

Navyšuje se i počet osob, kteří potřebují hospitalizaci v nemocnici na speciálním oddělení, kde se léčí osoby s těžším průběhem. Nemocnice ale zatím zvládá druhou vlnu koronaviru bez problémů, je připravena, v případě potřeby, otevřít nová specializovaná oddělení.
Foto: Qap.cz, KHSPK