14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
V plzeňském babyboxu byla čerstvě narozená holčička!
Plzeňský babybox v pátek v časných ranních hodinách opět spustil alarm. Někdo do něj uložil čerstvě narozenou holčičku. Záchranka ji převezla do nemocnice. V Plzni jde o třetí odložené miminko do babyboxu!

Plzeňský babybox v pátek v brzkých ranních hodinách opět postavil do pozoru zdravotníky Polikliniky na Denisově nábřeží i záchranku. Chvíli po 5. hodině ranní do něj někdo odložil miminko. Několik hodin starou holčičku záchranka převezla do nemocnice na neonatologické oddělení.
Po zhruba sedmi měsících byl plzeňský babybox opět v pohotovosti. Někdo do něj v pátek časně ráno odložil miminko. "Na Denisovo nábřeží jsme vyjížděli několik minut po 5. hodině. V babyboxu byla několik hodin stará holčička. Miminko bylo v pořádku a převezli jsme jej do Fakultní nemocnice v Plzni," potvrdil QAPu mluvčí záchranky Václav Ondra.
Na neonatologickém oddělení končí miminka z babyboxů vždy. "Mohu potvrdit, že miminko je u nás hospitalizované. Další informace k případu poskytovat nebudeme," doplnila mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Holčička dostala jméno Martina.
V Plzni spustil babybox alarm naposledy v květnu letošního roku. I v tomto případě do schránky někdo odložil čerstvě narozenou holčičku, která byla v pořádku. Podrobnosti čtěte zde.
Vůbec první miminko se v babyboxu našlo 21. srpna 2012. Tehdy to byl chlapeček a dostal jméno Norbert po tehdejším řediteli polikliniky. Více o prvním "babyboxovém" miminku najdete v článku zde. Osud chlapečka byl tehdy poměrně sledovaný. Nakonec se o něj totiž přihlásila jeho vlastní matka, která byla po jeho narození v tíživé situaci. Soud jí ho do péče vrátil.
FOTO: ilustrační