06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
06.04.2026 8:12
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
05.04.2026 19:07
05.04.2026 8:50
Hořelo v obci Hvozd
Hlasování o nejkrásnější vánoční tramvaji probíhalo na webu mhd86.cz do nedělní osmnácté hodiny. Čtenáři rozhodli i tom, jaká vánoční tramvaj se jim letos líbila nejvíce.
Plzeňáci jsou hrdí na svou vánoční tramvaj, stává se často lákadlem hlavně pro děti. Letos v soutěži o nejkrásnější tramvaj bojovalo celkem 24 světových měst.
A vánoční tramvaj jezdící po Plzni letos bere stříbro. Hlasovalo pro ni přes tři miliony lidí, přesně 3 389 676. Některé dny se držela v hlasování i na prvním místě, nakonec ji o 67 tisíc hlasů předběhla tramvaj z Maďarska.
Celkově letos hlasovalo více jak sedm milionů lidí. "Bohužel někteří příznivci Miskolce a Plzně pravděpodobně k hlasování používali i speciální programy. I přesto, při pohledu na výsledky ostatních měst je patrný nárůst hlasů u všech měst a tím i zvýšený zájem o anketu. Velký vliv na tom mělo i zapojení dopravních podniků, které sdíleli anketu na svých sociálních sítích," uvedl web mhd86.cz.
První místo obhájil Miskolc s 3 456 784 hlasy.

Foto: PMDP, mhd86.cz