Ztráty a nálezy centrálního obvodu, největším nálezem byl kamion

09.08.2011 8:35

Největší plzeňský obvod mimo jiné také shromažďuje ztráty a nálezy svých obyvatel. Jaký byl nejkurioznější nález, který museli na obvodě schovávat? Kamion nebo vodovodní roura!

kamion QAPfoto (1)

Pokud postrádáte doklady, klíče či jinou drobnost, obraťte se na centrální obvod v Plzni. Ten je pověřen celoměstskou agendou ztrát a nálezů. Jaké jsou nejkurioznější nálezy QAPu prozradil starosta MO Plzeň 3 Jiří Strobach.

Nalezené věci z celé Plzně na úřad odevzdávají jednak Dopravní podniky města Plzně, České dráhy, Městská policie Plzeň, Policie ČR a v neposlední řadě i občané. Kromě nalezených věcí Policie ČR odevzdává i předměty pocházející z trestné činnosti, u nichž nebyl zjištěn majitel. Za rok je v průměru v evidenci kolem 600 nalezených věcí. Loňský rok bylo celkem zaevidováno 615 nálezů.

Mezi nejčastější nálezy patří deštníky, hodinky, prázdné peněženky, školní tašky a potřeby, jízdní kola, mobilní telefony, osobní doklady, klíče a brýle.

A jaký nejkurióznější nález úřad eviduje?
"To je určitě kamion, který byl nalezen u Tyršova mostu. Je to vskutku neobvyklé, ale i takové ´věci´ musíme na určených šest měsíců uskladnit… Další zajímavostí je třeba i dlažební kostka, víko od kanálu či vodovodní roura," s úsměvem dodává starosta Jiří Strobach.

"Každý přinesený nález je zaevidován do knihy ztrát a nálezů jako ´záznam o nálezu´, kde se uvede stručný popis nalezené věci, místo a den nálezu. Všechny takto zaevidované věci jsou uschovány na našem úřadě pod dobu 6 měsíců. Po tuto dobu se o ně může občan přihlásit," vysvětluje starosta Strobach. Pokud tak neučiní, přecházejí nalezené věci po uplynutí lhůty 6 měsíců do vlastnictví obce. Po ukončení zákonné lhůty v souladu s vydanou směrnicí MMP dochází k likvidaci věcí, které nemají žádnou hodnotu, tzn. jsou nefunkční či nesplňují hygienické podmínky a ostatní předměty mající hodnotu jsou předány na HOSP odboru MMP k dalšímu postupu.


SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT