29.08.2025 18:29
29.08.2025 16:10
Barevný běh, tanec i BMX show. Na Jedničce se chystá akce Hurá do školy
Poslední prázdninová neděle na Jedničce bude patřit sportu a zábavě. V parku U Bazénu na Lochotíně se chystá akce Hurá do školy aneb Děti, hýbejte se.
29.08.2025 13:22
Na křížení ulic Jateční a Chrástecká vybuduje město světelnou signalizaci
Vnitroblok na Lochotíně se dočká parkové úpravy - FOTKY
V nejbližších dnech začne proměna vnitrobloku mezi panelovými domy v Sokolovské ulici v Plzni. Co všechno se chystá?
Velká proměna čeká vnitroblok v Sokolovské ulici mezi domy 106 až 130. K předání staveniště a také k samotnému zahájení stavby dojde v týdnu od 4. května. Projekt počítá s parkovými úpravami, novými cestami, lavičkami a přibyde zde i workoutová sestava.
"Jedná se o úpravu veřejného prostoru, kdy území je řešeno jako parkový prostor se solitérními stromy, nízkými keřovými skupinami, novými pěšími komunikacemi, odpočívadly, zálivy s lavičkami, sportovní workoutovou sestavou a stávajícími herními prvky. V rámci stavby dojde k legalizaci průšlapů v travnatých plochách, dvě nejvíce prošlapané trasy budou řešeny jako chodníky, dalších pět tras ve svahu bude s nestmeleným povrchem a schodovými stupni. Budou realizována tři odpočívadla s lavičkami, u jednoho odpočívadla bude instalována zmíněná workoutová sestava, ve svahu bude osazena skluzavka a v území bude doplněn mobiliář,“ informuje o úpravách obvodní radnice. Ve vnitrobloku se počítá i s doplněním oplocení dětského hřiště.
Obyvatele okolních domů žádá obvod během provádění prací ve vnitrobloku o toleranci.
FOTO: ÚMO Plzeň 1