07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Všechny čivavy z hrůzné množírny na Plzeňsku už mají nové majitele
Více než stovku pejsků nabízel od listopadu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Kauza vzbudila velkou vlnu solidarity.
Zvířata v zuboženém stavu objevili loni v létě veterináři v bytě v Plzni a v rodinném domě v Sedlci. Množírnu provozovala osmačtyřicetiletá žena.
"Poslední dvě fenky z více než stovky čivavích ubožátek odešly k novým páníčkům v průběhu února,“ informoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který byl pověřen péči o tyto pejsky. "Aby bylo zajištěno, že se zvířata nedostanou znovu do drastických podmínek množírny, byla všem pejskům, jejichž věk a zdravotní stav to dovoloval, zajištěna kastrace,“ uvádí dále úřad.
Kauza vzbudila velkou vlnu solidarity jak u veřejnosti, tak u zaměstnanců ÚZSVM. Jeho pracovníci v Plzni uspořádali sbírku, ve které nashromáždili nejen granule, konzervy, dobroty, ale i deky, hračky a také čistící a mycí prostředky.
FOTO: Martina Hradecká