03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Výpadek proudu v Plzni zastavil část MHD. Semafory byly mimo provoz
Přerušený provoz tramvají i trolejbusů a mimo provoz semafory na důležitých tazích. Tak to vypadalo v úterý ráno v Plzni. Za vším má být technická závada.

Dopravu v Plzni v úterý ráno zkomplikoval krátkodobý výpadek proudu. Kvůli tomu se zastavily tramvaje i trolejbusy na celém území města, mimo provoz byly i semafory na křižovatkách hned na několika frekventovaných místech.
Ke komplikacím došlo krátce před osmou hodinou ráno. Původní informace mluvily o tom, že došlo k požáru trafostanice na Belánce. To se ale nakonec nepotvrdilo. "Hasiči na místě zjistili, že se nejedná o požár, ale o technickou závadu," potvrdila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.
Problémy v městské hromadné dopravě se podařilo poměrně rychle odstranit. "Nebyla napájena měnírna PMDP. Žádné vážnější důsledky kromě zpoždění vozidel neregistrujeme," doplnila mluvčí dopravních podniků Kateřina Fránová.
Zhruba hodinu museli nicméně s komplikacemi počítat řidiči na několika hlavních tazích. Napájení totiž vypadlo i na semaforech například na Doubravce v ulici Revoluční, na Masarykově nebo na Rokycanské. Stejně tak to vypadalo na průtahu U Prazdroje, v Lobezské ulici i na křižovatce Sirkova nebo ve Štruncových sadech. Celkem se jednalo o třináct míst. "Kolem 9. hodiny byly již semafory na dotčených křižovatkách funkční," uzavírá policejní mluvčí Veronika Hokrová.
FOTO: ilustrační