08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Projet sady Pětatřicátníků v Plzni je momentálně jen pro silné povahy. K omezení u synagogy se přidaly další opravy u autobusových zastávek. Podívejte se na fotky z místa!
V hodně velkou zkoušku nervů se pro řidiče v Plzni od tohoto týdne staly sady Pětatřicátníků. Od pondělí odstartovaly opravy vodovodu mezi Palackého a Husovou ulicí směrem na Bory a v úterý se přidala další omezení, tentokrát u autobusových zastávek přímo v sadech.
Nové omezení, které přibylo od úterý v sadech Pětatřicátníkům, řidičům nadělalo další komplikace. V současné době už těžká technika obsadila zastávku směrem na Bory, takže v místech přestupního uzlu MHD je zúžená vozovka ze dvou jízdních pruhů jen na jeden. Omezení platí i při vjezdu do sadů od Přemyslovy ulice směrem na Bory.
Pracovat se bude i na zastávce směrem od Bor. Tam zatím platí jen drobné omezení v podobě částečného zabrání komunikace, nicméně i to už způsobilo problémy a kolony i směrem do centra po Klatovské.
Se změnami musí počítat také cestující MHD. Od pondělí jezdí tramvaje číslo 2 ve směru na Světovar odklonem přes Palackého. Od úterý pak začaly autobusy linek, které sady vedou, najíždět do tramvajových zastávek. A příliš dobré nejsou ani výhledy. Omezení spojené s opravami autobusových zastávek budou platit až do konce prázdnin.
V současné době navíc musí řidiči mířící na Bory počítat i s novým omezení v úseku mezi Palackého a křižovatkou s Husovou ulicí. Podrobnosti najdete v článku zde.
FOTO: QAP.CZ