20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Dramatická nehoda u Rokycan! Na cestě k porodu skončilo auto na střeše
Hodně dramatická nehoda se odehrála v pndělí ráno u Rokycan. S autem tam havarovala žena, která vezla dceru k porodu. V nemocnici skončila rodička i čtyřletý chlapec.
Všechny složky Integrovaného záchranného systému vyjížděli v pondělí ráno na hlavní silnici z Rokycan do Šťáhlav. U Rokycan se převrátilo auto na střechu. Situace byla o to dramatičtější, že v autě se nacházela těhotná žena těsně před porodem a malý chlapec.
Cesta do porodnice s těhotnou dcerou, které takzvaně praskla plodová voda, se proměnila pro 58letou ženu v ještě větší drama, než to původně vypadalo. U Rokycan totiž auto dostalo smyk a skončilo na střeše. "K nehodě došlo zhruba kolem čtvrt na devět ráno v ulici Šťáhlavská. 58letá řidička v osobním voze Hyundai Accent dostala smyk a auto se převrátilo na střechu. V autě cestovala ještě se spolujezdkyní a nezletilým chlapcem," řekla k nehodě mluvčí policie Hana Kroftová.
Ve chvíli, kdy na místo dorazili policisté, byla už těhotná žena v péči záchranky. "Do nemocnice v Rokycanech jsme převezli ženu k porodu a 4letého chlapce s úrazem hlavy," doplnila mluvčí záchranky Lenka Ptáčková.
Přesné příčiny nehody jsou stále v šetření. Nicméně dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní.
FOTO: ilustrační