08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Přes 3 promile alkoholu naměřili lékaři v Rokycanské nemocnici policisté, kteří v nemocnici byli kvůli vyšetřování jiné události. Všimli si jeho stavu a přiměli ho k dechové zkoušce.
V úterý 28. února 2012 měl lékař v Rokycanské nemocnici ordinovat opilý.
"V dopoledních hodinách byl odhalen rokycanskými kriminalisty, kteří rámci šetření jiného případu zjistili, že lékař je zřejmě pod vlivem alkoholických nápojů a jeví známky silné opilosti. Na místo tak okamžitě vyjela hlídka policistů obvodního oddělení. Provedená dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu pak u lékaře odhalila více jak tři promile," uvedla mluvčí rokycanské policie Jana Tomková s tím, že lékař se k požití alkoholických nápojů doznal. "Měl je požít předchozího večera a opětovně ráno. Putoval tak v doprovodu policistů k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem vzorku krve, jehož odborný rozbor stanoví přesnou hladinu alkoholu jímž byl v době výkonu svého zaměstnání ovlivněn."
Lékaře následně převezli do plzeňské protialkoholní a záchytné stanice a druhý den si z rukou policistů převzal záznam o sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Všechny další důležité a rozhodné skutečnosti případu jsou nyní předmětem šetření rokycanských policistů obvodního oddělení," dodala Tomková.