V Mýtě byli nalezeni tři mrtví psi, další dva v zuboženém stavu

07.03.2013 13:59

Rokycanští policisté nalezli na pozemku v Mýtě mrtvou fenu se dvěma štěňaty a další dva psi ve špatném zdravotním stavu. Policie má podezření na týrání zvířat.

IMG_0178

O psech dostali rokycanští policisté oznámení tento týden. Když přijeli na místo, našli na pozemku v obci Mýto několik mrtvých a několik zbídačených psů.

„Na místě bylo zjištěno, že došlo k úhynu kříženců německého ovčáka -  feny a dvou štěňat. Dále se zde vyskytoval živý pes a štěně v zuboženém stavu,“ uvádí policejní mluvčí Jana Tomková.

O psy ve špatném zdravotním stavu se postaral veterinář a dále byli převezeni do útulku. U uhynulých psů bude provedena pitva.

Rokycanská kriminální policie tento případ dále vyšetřuje a zahájeny byly také úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.

foto : Ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus 15 let_