01.04.2026 10:27
01.04.2026 9:23
Řidiči v Plzni, pozor! Nově neprojedete Revoluční
31.03.2026 16:45
Přinášíme nejnovější předpověď pro Plzeňský kraj.
Experiment za volantem. Řidič v Plzni zkoušel za jízdy ruční brzdu
Někdy stačí jeden nešťastný nápad a auto je vzhůru nohama. Doslova. Přesvědčil se o tom čtyřiatřicetiletý řidič, který v pondělí ráno projížděl Klatovskou v Plzni. Rozhodl se totiž za jízdy otestovat funkčnost ruční brzdy. Výsledek? Totální karambol.
Zatímco většina řidičů kontroluje brzdy v servisu nebo na prázdném parkovišti, tento muž zvolil jako „testovací polygon“ jednu plzeňských ulic. Jak pokus dopadl? Ruční brzda zafungovala až příliš dobře.
Jakmile řidič za páku zatáhl, vůz se okamžitě dostal do nekontrolovaného smyku. „Auto se dostalo do smyku, vyjelo mimo silnici, narazilo do svahu a skončilo převrácené na střeše,“ uvedla k nehodě Policie ČR.
Pohled na auto koly vzhůru budil hrůzu, ale posádka měla obrovské štěstí. Celý incident se obešel bez zranění. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyloučila, že by za jeho nápadem stál alkohol. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun.
Policisté v souvislosti s tímto případem varují, že podobné experimenty za volant nepatří. Ruční brzda není hračka a její prudké zatažení ve vyšší rychlosti vede téměř vždy ke ztrátě kontroly nad vozidlem. „Ponaučení? Ruční brzda není tlačítko 'zkusíme, co to udělá'. Buďte opatrní – někdy stačí jeden nápad a auto je vzhůru nohama,“ uzavírá s varováním policie.
Foto PČR