QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Obyvatelé poslali vedení Čtyřky 140 návrhů na zlepšení obvodu. Co si přejí?

02.11.2023 12:35

Skatepark, taneční altán nebo stezka pro pěší? I to si přejí lidé na Čtyřce. Projekt Rozhodněte sami přechází na Čtyřce do další fáze.

ÚMO 4_ilustračka_ÚMO 4

Do 3. ročníku participativního rozpočtu Rozhodněte sami, který nyní probíhá ve čtvrtém plzeňském obvodě, poslali lidé celkem 140 návrhů. Lidé si přáli jak stezky pro pěší, nové herní prvky na dětská hřiště, tak vybudování skateparku, tanečního altánu nebo pódia v Lobezském parku či vytvoření fotoparku.

„Máme velkou radost, že je o zapojení do participativního rozpočtu takový zájem. Už teď víme, že řada návrhů zrealizovat půjde. Další podněty zase třeba plánujeme v rámci našich investičních akcí, nebo je připravuje Správa veřejného statku města Plzně. Projekty, které přesahují finanční rámec a nejsou zařazeny do připravovaných investičních akcí, si schraňujeme a zařazujeme je na seznam přání. Pro nás je to nesmírně důležitá zpětná vazba od občanů,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup.

Projekt Rozhodněte sami nyní přechází do další fáze. Do konce tohoto roku zástupci Městského obvodu Plzeň 4 návrhy posoudí a vyberou ty, které by bylo možné realizovat.

Jaké projekty budou vybrány k hlasování se lidé dozvědí nejpozději příští rok v lednu. Během března příštího roku pak sami lidé odhlasují, jaké nápady se jim libí nejvíce.

Čtyřka vyčlenila na realizaci projektů celkem 1,5 milionu korun.

Foto ilustrační MO 4

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new