Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Starosta Trojky boj o poštu ve Skvrňanech nevzdává, přidali se i obyvatelé

12.04.2023 17:51

Vedení města i obvodu vzneslo požadavek na zachování pobočky skvrňanské pošty číslo 18. Starosta David Procházka zástupcům vedení České pošty předal usnesení, které dnešního dne přijala Rada MO Plzeň 3 a zhruba dvě stovky e-mailů zastupující cca necelou tisícovku obyvatel, které zaslali obyvatelé Skvrňan.

procházka posta

Podle oficiálního vyhádření pošty ze dne 31. března 2023 má být v Plzeňském kraji od 1. července uzavřeno celkem 22 poboček. Jen v Plzni jde o 12 pošt a třináctou poštu v Globusu patřící pod katástrální území Chotíkov. V největším plzeňském obvodu Plzeň 3 aktuálně bojují alespoň o ponechání provozu pošty číslo 18 v Macháčkově ulici ve Skvrňanech, která obsluhuje cca 14 tisíc obyvatel Skvrňan a Nové Hospody.

Zástupci vedení České pošty si vyslechli argumenty starosty třetího městského obvodu Davida Procházky, proč je důležité právě tuto pobočku zachovat. „Myslím, že se mi podařilo vedení České pošty o důležitosti skvrňanské pobočky přesvědčit a shodli jsme se na tom, že obě strany vidí v jejím zachování smysl. Velmi děkuji občanům za jejich podporující e-maily,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

„Služby pošty jsme schopni zajistit i bez této pobočky, nicméně v jejím zachování smysl vidíme, ale ještě je potřeba najít vhodné řešení,“ uvádí manažerka interní sítě Jihozápad České pošty Miroslava Šafránková.

Jednání tedy budou dále pokračovat během zítřejšího dne a pátku, v současné chvíli se stále hledá cesta, jakým způsobem pobočku zachovat.

V obvodu Plzeň 3 mají být zrušeny od července pobočky ve Škroupově ulici, dále Doudlevecká a v ulici V Bezovce. Na Jižním Předměstí má zůstat otevřená jen pobočka na adrese Klatovská třída 2524/127.

V rámci dnešního jednání se podařilo vyjednat zachování pošty v Plzni v Písecké ulici, jde o poštu v obchodním centru Olympia. Více jsme psali ZDE.

foto: Fcb ÚMO Plzeň 3

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství