Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Tachov se potýká s autovraky. Víte o nějakém? Nahlaste ho! FOTKY

18.03.2023 8:02

Vedení Tachova bojuje s autovraky. Zbavit se jich ale není lehký úkol. Jakým způsobem tento problém vedení města řeší? Čtěte v článku.

autovraky Tachov_0223 (1)
autovraky Tachov_0223 (1)autovraky Tachov_0223 (2)autovraky Tachov_0223 (3)autovraky Tachov_0223 (4)autovraky Tachov_0223 (5)

“V celém městě řešíme stále nedostatek parkovacích míst, proto je důležité, aby ta, která jsou, byla k užitku. Velkým problémem jsou v tomto směru autovraky, které jejich majitelé nechávají bez užitku blokovat parkovací stání. Jsou pak trnem v oku všem ostatním obyvatelům, kteří nemají možnost zaparkovat,” uvádí město Tachov.

Město se snaží autovraků postupně zbavovat. Samotné odstranění vraků ale není jednoduchá záležitost. 

Postup likvidace autovraku zveřejněný městem Tachov:

  1. Nahlášení autovraku, ideální je k nahlášení využít Podněty v aplikaci Munipolis.

  2. Městská policie vylepí na autovrak výzvu k odstranění.

  3. Majitel má na odstranění autovraku 14 dní.

  4. Pokud majitel vrak neodstraní, tak se vůz nafotí a zjistí se majitel.

  5. Město kontaktuje přímo majitele (provozovatele vozidla), který má od doručení dopisu s modrým pruhem dva měsíce na odstranění vraku. Pokud se nepodaří dopis doručit, je zveřejněn na elektronické úřední desce po dobu 15 dní.

  6. Pokud ani na základě výzvy majitel vozidlo neodstraní, odtáhne jej město na záchytné parkoviště. O této skutečnosti je majitel opět informován.

  7. Na záchytném parkovišti musí být vozidlo po dobu tří měsíců.

  8. Po uplynutí tří měsíců se podává žádost na prodej vraku ve veřejné dražbě.

  9. Když se vůz neprodá ve veřejné dražbě, proběhne ekologická likvidace a následně vymáhání nákladů po vlastníkovi či provozovateli vozidla, a to včetně poplatku za umístění vraku na záchytném parkovišti.

“Během minulého týdne jsme měli 7 vozidel připravených k dražbě, 5 nově přemístěných vozidel na záchytné parkoviště a dalších 5 nových vraků, které byly označeny výzvou. Jako celek se také řeší větší množství autovraků umístěných na městském pozemku u stadionu,” uvádí město Tachov.

Dle města se záchytné parkoviště rychle plní. “Záchytné parkoviště se nám tedy postupně plní novými a novými vraky, které město odtáhlo. Je proto nutné, průběžně se starých vraků zbavovat v dražbách nebo odvozem na ekologickou likvidaci. Nicméně za ten výsledek to stojí. Proto neváhejte, a pokud také o nějakém vraku víte, dejte nám o tom vědět prostřednictvím aplikace Munipolis,” vyzývá město své obyvatele.

Foto město Tachov

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT