QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Tenistka Barbora Strýcová získá Čestné občanství města Plzně

13.10.2023 11:31

Plzeň oslaví 28. října 105. výročí vzniku Československa. Velkolepé oslavy zahrnují bohatý kulturní program, ale i udělení významných ocenění vedením města Plzně.

Tenistka Barbora Strýcová na Slavii (9)

V sobotu 28. října bude u příležitosti oslav 105. výročí vzniku samostatného Československa vedení města udělovat významná ocenění. Uděleny budou dvě Pečetě města Plzně, Cena města Plzně a také Čestné občanství města Plzně.

Oceněni budou:

Čestné občanství města Plzně získá úspěšná tenistka Barbora Strýcová, která díky své sportovní kariéře i trenérským aktivitám výtečně reprezentuje město Plzeň v tuzemsku i zahraničí.

Cena města Plzně bude udělena Ing. Luďku Šantorovi, MBA, jenž je ředitelem Správy informačních technologií města Plzně. Luděk Šantora ocenění převezme za vizionářství a nadšení pro inovátorské projekty, jež zlepšují život běžným občanům v Plzni a které realizuje se Správou informačních technologií. Významný je také jeho přínos v oblasti rozvoje systému a projektů pro technické vzdělávání žáků a studentů.

Pečeť města Plzně získá klavírní pedagožka Alena Tupá, a to za dlouholeté a přínosné působení v Plzeňském dětském sboru, celoživotní učitelskou profesi a předávání hudebního vzdělání nejmladší generaci.

Pečeť města Plzně bude udělena také sbormistryni Haně Friedrichové, a to za dlouholeté a přínosné působení v Plzeňském dětském sboru, rozsáhlé aktivity v kulturní sféře a obrovskou angažovanost při výuce dětí.

O oslavách jsme více psali ZDE.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT