QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Vedení plzeňské Trojky nechalo prořezat a vyčistit keře od odpadků. Co dalšího se chystá?

15.02.2023 13:28

Keře v Plzni na Skvrňanech a Borech mají nový sestřih. Třetí městský obvod nechal dřeviny prořezat a uklidit. Vedení obvodu chystá další rekonstrukce zeleně.

keře Skvrňany_prořez_0223_ÚMO3

Obyvatele zadních Skvrňan trápily keře plné odpadků. Na jejich podnět proto třetí městský obvod nechal dřeviny prořezat. Zahradnické práce ale probíhají v současném období vegetačního klidu i jinde. Pracuje se na většině sídlišť.

„Tyto práce jsou prováděné na základě žádostí jednotlivých SVJ, podnětů Městské policie a případně místního šetření. V současné době tyto práce probíhají zejména v oblasti Skvrňany a Bory,“ uvádí starosta centrálního obvodu David Procházka.

Na Skvrňanech se ořezávalo zejména v ulicích Vojanova, Macháčkova, K. Steinera, Lábkova, Křimická, Na Okraji a také v oblasti Bory v ulicích Karla Vokáče, Tomanova, Čermákova, Skupova, Mandlova či Heyrovského.

„V letošním roce plánujeme také několik rekonstrukcí zeleně, které přispějí k větší atraktivitě daných míst díky zpřehlednění lokalit a nové výsadbě kvetoucích keřů, trvalek či cibulovin,“ doplňuje starosta. Rekonstrukce se chystá v ulici Budilova, Schwarzova u 2. základní školy, v ulici Anglické nábřeží pod Komerční bankou, na náměstí T. G. Masaryka a ve vnitrobloku Baarova – Skupova.

Do konce března přibude do ulice v Bezovce nový strom. Platan javorolistý doplní uliční stromořadí. Některé stromy ve třetím obvodu čeká takzvaný hlavový řez. Ten se provádí v ulicích Hroznová, Ovocná, Chvojová, Přeštická, Lukavická, Tělocvičná, Antonína Uxy, Máchova, nám. Českých bratří, Raisova, Žižkova, V Bezovce, Bolzanova, Zikmunda Wintra, Družstevní, Na Belánce, Vinohradská, Politických vězňů a dalších.

Foto ÚMO Plzeň3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi