17.03.2026 12:04
Do ulic Plzně míří elektrokola, jejich rozvoz ale chvíli potrvá - FOTKY
Řada Plzeňanů byla ráno překvapená, že na stanovištích kola ještě nenašla. Redakce QAPu zjišťovala, jaká je aktuální situace a kdy bude systém v plném provozu.
17.03.2026 12:04
Řada Plzeňanů byla ráno překvapená, že na stanovištích kola ještě nenašla. Redakce QAPu zjišťovala, jaká je aktuální situace a kdy bude systém v plném provozu.
17.03.2026 8:09
QAP byl u slavnostního zahájení. Přinášíme fotky!
16.03.2026 12:05
Přinášíme aktuální fotky, vizualizace a informace!
Od tiché a stydlivé holčičky, která raději pozorovala, než mluvila, došla až k sebevědomé lídryni, která má odvahu stát v čele a zároveň učit ostatní. Učit, že skutečná síla vedení není v autoritě ani v tabulkách, ale v lidskosti, respektu a schopnosti vidět pod povrch.
Eva Feketová chce vrátit lidskost do vedení firem, a proto založila Školu harmonického leadershipu. Vydala se na náročnou cestu mentorování a poradenství, ve firmách pomáhá budovat takzvané týmy snů. A protože svou práci dělá více než dobře, všimla si této inspirativní ženy z Plzně i porota soutěže Women Changing the World Awards.
Women Changing the World Awards je mezinárodní ocenění, které vyzdvihuje inspirativní ženy měnící svět k lepšímu – například v podnikání, vědě, médiích, vzdělávání, technologiích nebo sociální oblasti. Jeho cílem je oceňovat jejich přínos společnosti, propojovat je a inspirovat další ženy k aktivnímu působení ve svém oboru. V české a slovenské edici jsou každoročně vyhlašovány finalistky v různých kategoriích a vítězky mohou postoupit do světového finále.
Eva Feketová se dostala mezi devět finalistek z celého Česka a Slovenska. Postup do prestižního finále je pro ni velkou odměnou – vždyť od založení její Školy harmonického leadershipu uplynulo teprve půl roku.
„Mám z toho obrovskou radost. Není to tak dávno, co jsem založila Školu harmonického leadershipu. Mým posláním je vrátit lidskost do vedení, do týmů i do firem. Zlepšovat život šéfů i zaměstnanců a vytvářet prostředí, kde se lidem daří,“ říká Eva Feketová.
V soutěži se hodnotí například i cesta, kterou žena ke svému cíli urazí, překážky, které musí překonat, její dopad na budoucnost světa nebo konkrétní přínosy pro společnost. Eva Feketová si šla za svým snem, i když její kariéra fungovala skvěle. Téměř celý život úspěšně působila ve vedoucích pozicích a vše úžasně šlapalo – přesto se rozhodla vrhnout do neznáma. Začala pomáhat firmám a radit jim, jak budovat týmy snů.
„Ve většině firem se totiž začnou řešit problémy až ve chvíli, kdy nastanou – konflikty, tření, nejasnosti v rolích nebo nespokojenost lidí. Jenže v té chvíli už hasíme něco, co má kořeny mnohem dřív. Skutečně harmonický tým nevzniká náhodou. A už vůbec ne až při náboru. Začíná tím, že si lídr i firma udělají jasno v tom, jak chtějí fungovat a jaký tým k tomu potřebují,“ vysvětluje Eva Feketová.
Foto: Eva Feketová