07.05.2026 14:55
07.05.2026 12:09
QAP pro vás zjistil: Co skrývá za tajemství lešení u vědecké knihovny v Plzni?
03.05.2026 9:37 07.05.2026 10:16
Slavnosti svobody ovládly Plzeň, podívejte se na ty nejlepší FOTKY!
Sport




Plzeňská sportovní areál Lokomotiva se ve čtvrtek 30.dubna a v pátek 1. května rozezněla rytmickým klapáním stepových bot.
Slavnosti svobody v Plzni vypuknou už prvního května a spolu s nimi i tradiční Běh pro Paměť národa. Letošní ročník proběhne na novém místě.
Naděje na titul se plzeňským házenkářům po víkendu v Karviné pořádně vzdálily. Talent tým Plzeňského kraje nezvládl na palubovce obhájce titulu ani druhý finálový zápas, v neděli prohrál 23:27 a v sérii prohrává už 0:2 na zápasy. Pokud chce Plzeň pomýšlet na zlato, musí nadcházející víkend doma bezpodmínečně vyhrát.
Fanoušci, oprašte dresy a připravte si hlasivky. Nejdůležitější část sezóny je za dveřmi! Plzeňský Talent v semifinále „přejel“ pražskou Duklu 3:1 na zápasy a teď ho čeká poslední krok. Ve finálové bitvě Chance extraligy se utká s Karvinou. Série startuje už tento víkend a vy můžete být u toho!
Tradiční Roudenský běh má za sebou svůj 48. ročník. I když počasí v neděli 19. dubna sportovcům zrovna nepřálo, na start dorazilo úctyhodných 370 běžců všech věkových kategorií.
Uplynulý víkend 18. a 19. dubna patřil v Městě Touškově úvodnímu podniku 36. ročníku Českého poháru horských kol v cross country. Tradiční závod MTB Cup 2026 – Plzeňský kraj přilákal do náročného terénu touškovské rokle stovky bikerů od nejmenších nadějí až po absolutní světovou špičku.
Teprve osmnáctiletý plavec z Tachovska David Kratochvíl prožívá životní období, o jakém většina sportovců jen sní. Po mimořádně úspěšné sezoně, během níž sbíral zlaté medaile, se stal vůbec prvním českým parasportovcem nominovaným na prestižní ceny Laureus.
Plzeňští házenkáři vyhráli čtvrtou semifinálovou sérii proti pražské Dukle 3:1 na zápasy. Tím si zajistili postup do finále, které si zahrají už podvanácté v řadě.
Plzeňští házenkáři Talentu odehráli v pátek 17. dubna třetí semifinálový zápas na palubovce pražské Dukly. Utkání bylo velmi napínavé.
Občanské sdružení ProCit pořádá jubilejní 10. ročník charitativního běhu RUN for ProCit, který se uskuteční v Borském parku v Plzni.











