14.11.2025 21:21
Indiáni prohráli v Karlových Varech
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:2
14.11.2025 21:21
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:2
14.11.2025 17:24
14.11.2025 10:43
Uspokojit i náročnější gurmány jde bleskově a bez náročných receptů. Uzená kuřecí stehna zapečná s lečem a brambory jsou toho jasným důkazem. To musíte zkusit!
Na přípravu budete potřebovat:
4 uzená kuřecí stehna
sklenice leča o objemu 0,7l ( pokud budete dělat z čerstvé zeleniny: 5 větších rajčat, 2 špičaté bílé papriky, 1 cibule)
8 velkých brambor
rozmarýn a šalvěj
3 stroužky česneku
1 PL worcesteru a sójové omáčky
sůl
olej
Postup přípravy receptu:
Oškrábané brambory nakrájíme na plátky cca 0,5cm, poklademe je na dno pekáčku. Osolíme, můžeme okmínovat a zakápneme olejem. Promícháme. Na brambory rozložíme uzená kuřecí stehna a mezi ně rozprostřeme lečo (nakrájenou zeleninu) s posekaným česnekem a bylinkami. Zakápneme worcesterem a sójovkou.
Pečeme přiklopené cca 30 minut a pak odkryté ještě 15 minut při 200°C. Podle potřeby trochu podlévejte.
foto a recept: Andrea Motlíková
Více receptů najdete na blogu V Kuchyni vždy otevřeno nebo v naší rubrice recepty - S Andreou v kuchyni.