20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Covid-19 se nevyhnul ani domovu pro seniory v Janovicích nad Úhlavou
Poté, co onemocněla jedna z klientek, domov přijal nejpřísnější hygienická opatření a další kroky konzultuje s hygieniky.
První případ nákazy koronavirem oznámil v pátek 14. srpna Domov Clementas v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku.
V Domově Clementas je jedna klientka pozitivní na nemoc covid-19. "S chorobou sem byla převezena z nemocnice dlouhodobě nemocných, je bez příznaků, aktuálně je v karanténě, kde se o ni starají vybraní zaměstnanci. Vedení domova okamžitě přijalo ta nejpřísnější hygienická opatření a další kroky konzultuje s vedením Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje,“ sděluje mluvčí Clementas a.s. Pavel Pechoušek.
V Plzeňském kraji se dosud podle aktuálních informací krajské hygieny nakazilo koronavirem celkem 840 lidí, z toho 668 se jich uzdravilo, 17 osob s covid-19 zemřelo.
V regionu se v posledních dnech také objevila nákaza například v obci Tatiná, více jsme psali zde nebo v nemocnici v Horažďovicích. Více čtěte zde.
FOTO: Clementas