06.06.2025 15:05
06.06.2025 13:30 06.06.2025 14:30
Dopravní nehodu u Losiné nahlásil systém eCall. Zasahují všechny složky IZS - FOTKY
06.06.2025 14:29
Záchranáři zpět na Hracholuskách. Bezpečnost u vody hlídají už 16. sezónu
Plzeňskou MHD čekají od září změny!
Změna trasy trolejbusů linky číslo 10, výluka na Karlovarské, návrat školních spojů a další změny. Se školním rokem se musí cestující MHD připravit na novinky.

Se startem školního roku dojde opět v plzeňské MHD na změny. Jako tradičně se změní jízdní řády z prázdninových na klasické a vyjedou opět školní spoje. V letošním roce se ovšem chystají i další novinky.
Od začátku září bude opět po dvou měsících obnovený provoz na tramvajových linkách číslo 1 a 2. Významné změny ale čekají na cestující tramvajemi číslo 4. Se začátkem září odstartuje slouhodobá výluka v úseku Sokolovská – Košutka. Podrobnosti k výluce najdete v článku zde.
Novinky čekají také trolejbusový provoz. Bude obnovený plný provoz. Od začátku září ale například přibyde nová zastávka v Borské ulici. "Nově bude zřízena obousměrná zastávka ´Cínová´ pro linky 15, 17, 18 a N7, kde budou odbavovat i trolejbusy ostatních linek najíždějící z vozovny na trasu nebo zatahující z trasy pravidelné linky do vozovny. Zastávka bude v režimu na znamení," informují dopravní podniky.
Od září změní trasu linka číslo 10, nově pojede po trase Doudlevecká – U Trati – Koperníkova – Tylova – Americká – Prokopova.
Od začátku školního roku bude obnovený opět také plný provoz na autobusových linkách a vypravovány budou znovu školní spoje.
Trvalé změny čekají linky číslo 29 a 41. U autobusů číslo 29 bude v pracovní dny a v neděli před 22. hodinou posílený provoz na Borská pole. U autobusů číslo 41 dojde k posunu prvního ranního odjezdu ze sadů Pětatřicátníků a z Vinic o 2 minuty, které nyní pojedou v 4:28 ze sadů Pětatřicátníků a 4:38 z Vinic.
FOTO: ilustrační