15.05.2025 13:35
15.05.2025 11:21
Řidiči, pozor! Blíží se změna dopravního omezení u Makra
14.05.2025 15:28
Záchranné složky mají v kraji napilno. Požár i dopravní nehody - FOTKY
Jak to vypadá se sněhem na Železnorudsku? Podívejte se na aktuální fotky!
V posledních dnech mají radost příznivci zimy a milovníci bílé peřiny. Na Šumavě už to konečně vypadá jako při pravé zimě. Podívete se na aktuální fotky ze Železné Rudy!
Ještě před pár dny to sněhem na horách nebyla žádná sláva. V Železné Rudě nebyl sníh téměř žádný, mimo sjezdovky to bylo jen pár centimetrů. Jak to vypadalo zhruba před týdnem se můžete podávat zde. Situace se značně zlepšila tento týden, Šumava hlásí nových zhruba třicet centimetrů sněhu.
V těchto dnech už i Železná Ruda působí jako pravé horské středisko. Podívejte se na fotky ze čtvrtka 5. ledna.
Sníh by měl navíc podle meteorologoů vydržet, protože nás čeká ještě ochlazení. Teploty se v následujících dnech mají na Železnorudsku pohybovat pod nulou. V pátek kolem -10o C, na sobotní noc hlásí meteorologové až -22o C. V neděli pak bude minmálně -15o C, maximálně -3oC.
V téměř plném provozu už je i lyžařský areál Špičák. Aktuální info najdete zde.
foto: Jaroslav Voldřich