Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Inspekce nařídila Lidlu stáhnout z prodeje konzervu guláše

23.01.2023 8:24

Inspektoři stahují z prodeje Maďarský guláš, který se prodává v Lidlu. Výrobek obsahuje nižší obsah masa, než deklaruje.

Maďarský guláš_lidl_0123_SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se pravidelně věnují kontrolám jakosti potravin v tržní síti a aktuálně zakázali šarži Maďarského guláše v konzervě s obsahem masa o 12,2 % nižším, než bylo uvedeno na etiketě.

„Potravinářská inspekce nařídila společnosti Lidl Česká republika v.o.s., aby neprodleně stáhla ze své tržní sítě nevyhovující potravinu Maďarský guláš (Sterilovaný masný výrobek – konzerva) s označením data minimální trvanlivosti do 29.08.2025, výrobce: Whalley s.r.o., Mikulášovická 552, 407 78 Velký Šenov, Česká republika. Země původu: Česká republika,“ uvádí Marek Bartík ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Výrobek obsahoval o více než 12 % méně masa. „Výrobce na obalu potraviny mj. uvedl, že výrobek obsahuje 31,25 % hovězího masa a 31,25 % vepřového masa, celkově tedy 62,5 %. Laboratorní rozbor však potvrdil, že celkový obsah masa ve výrobku činil pouze 50,3 %, tedy o 12,2 % méně ve srovnání s informací na obalu,“ dodal mluvčí SZPI.

SZPI s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Foto SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT