QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

02.03.2024 22:00

Plzeň zvítězila v Pardubicích

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 2:3 (0:1)

02.03.2024 22:00

Házenkáři Plzně vezou domů výhru

Talent v Brně nedopustil překvapení a zvítězil 28:22

Parkoviště, mateřská škola i Škodaland. To jsou investice na rok 2023 na plzeňské Trojce

09.01.2023 10:07

Úřad městského obvodu Plzeň 3 zveřejnil plány investic na rok 2023. Obvod má v plánu rekonstruovat mateřské školy, přidat parkovací stání i investovat do hasičské zbrojnice.

školka Valcha_vizualizace_0123_ÚMO3

Škodaland:

„Ve Škodalandu dojde k rozšíření pobřeží zóny u jezírka a také mola pro půjčovnu vodního sportovního vybavení. Plánujeme také zastínění areálu a potěšíme i karavanisty, pro ně zde vzniká sedm parkovacích stání,“ říká 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. O tomto projektu jsme psali více zde.

Parkování:

Obvod má v plánu navýšit počet parkovacích míst u Borského parku. „Dvacet nových parkovacích stání a přechod pro chodce vznikne v ulici U Borského parku. Další místa přibydou po rekonstrukci povrchu bývalé LPG Vejprnická. Tam by mělo být již v září 32 parkovacích stání, včetně čtyř s dobíjecími stanicemi pro elektromobily,“ popisuje Pavel Šrámek.

Ke zkapacitnění parkovacích stání dojde rovněž v Pecháčkově ulici, z původních čtyřiceti míst jich zde vznikne 92, tedy o 52 stání navíc. Letos se v I. etapě počítá se zahájením stavebních prací, hotovo by mělo být v roce 2025. Rozšíření parkovacích stání se chystá i ve Waltrově ulici, letos by měl projekt získat stavební povolení a proběhnout by mělo i výběrové řízení. Začátek realizace stavby se předpokládá v roce 2024.

Ostatní rekonstrukce:

Obvod by také rád pomohl lokalitě ve vnitrobloku ulic Boettingerova a Sukova, rozhodnutí o realizaci rekonstrukce ale budou mít ve svých rukou obyvatelé. A částečná rekonstrukce čeká vnitroblok Plachého a Korandovy ulice. QAP se zúčastnil představení studie Korandovy ulice. Článek naleznete zde.

Nový přechod pro chodce vznikne v Tylově ulici mezi zastávkami MHD CAN Tylova v prostoru 1. brány areálu Škoda. „Díky tomu budeme moci uzavřít problematickou a málo využívanou část stávajícího podchodu,“ vysvětluje 1. místostarosta.

Již v dubnu by měla být hotová rekonstrukce prostor 1. NP v sadech Pětatřicátníků. „Obvod tím získá bezbariérové reprezentativní prostory pro konání slavnostních obřadů, jako jsou svatby, vítání občánků, předávání ocenění, přednášek a výstav. Hlavní sál bude řešený jako multifunkční prostor, nebude chybět kavárna a kancelář bude sloužit jako zázemí pro Senior point,“ představuje nové prostory Pavel Šrámek.

V plánu je také rekonstrukce a rozšíření hasičské zbrojnice ve Skvrňanech za zhruba 27 milionů korun, obvod na ni získal dotace ve výši 7,5 milionu korun.

Mateřské školy:

Třetí plzeňský obvod začne v letošním roce s výstavbou nové mateřské školy. „Vyroste na Valše a pojme 48 dětí, které budou rozdělené do dvou tříd. Počítáme s tím, že hotovo by mělo být v příštím roce. Předpokládané investiční náklady jsou 35 milionů korun, na výstavbu této školky je ale možné získat dotace ve výši až 90 procent,“ říká Pavel Šrámek.

Už od příštího školního roku, tedy od září 2023 dojde k navýšení kapacity 16. mateřské školy v Korandově ulici. Přibyde zde jedna třída pro 24 dětí.

Zateplení dostane 63. MŠ v Lábkově ulici, ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici se zase mohou těšit na zastřešení venkovní terasy. A rekonstrukce elektroinstalace čeká čtyři pavilony 55. MŠ v Mandlově ulici. Tam se budou také instalovat pitné fontány. Ty jsou určené pro zajištění pitného režimu dětí i při venkovních aktivitách. „Pítka nebo tzv. mlžítka sloužící k osvěžení postupně instalujeme do všech předškolních zařízení v obvodě, v současné době je už má šest mateřinek. Do školek také doplňujeme klimatizaci a vzduchotechniku,“ dodává 1. místostarosta Pavel Šrámek.

Foto ÚMO Plzeň 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi